ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3754091
*
nr 375 4091
Spegel
1890-tal, Valnöt, höjd: 177
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 15:05:10
1
300 kr
10/9 17:35:59
2
1.100 kr
10/9 23:06:17
3
400 kr
12/9 12:46:17
4
1.000 kr
12/9 12:46:51
4
1.200 kr
12/9 15:11:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 375 4091
Spegel
1890-tal, Valnöt, höjd: 177
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 15:05:10 | 1 | 300 kr |
10/9 17:35:59 | 2 | 1.100 kr |
10/9 23:06:17 | 3 | 400 kr |
12/9 12:46:17 | 4 | 1.000 kr |
12/9 12:46:51 | 4 | 1.200 kr |
12/9 15:11:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23